Blok textu: miesto, ako je opísané, sa zhoduje s tým, o ktorom hovoria pamätníci. Takže jestvoval aj druhý cintorín, ale pochovávali tam len malé deti, ktoré sa narodili mŕtve, alebo zomreli skoro po narodení nepokrstené.
 Na cintoríne stojí aj kaplnka sv. Kríža. V neogotickom štýle bola postavená v roku 1824 na náklady Melichara a Rozálie Hedryovcov. Títo sú tam aj pochovaní. Do polovice minulého storočia ju vôbec Hedryovci používali ako rodinnú hrobku a dávali sa v nej pochovávať. Okrem opráv fasády a interiéru (posledný krát v roku 1990) vlastne neprešla žiadnymi zmenami a v pôvodnom stave stojí dodnes.

Filiálky
Odkedy sa obyvatelia našej vlasti vrátili ku katolíckemu vyznaniu, bola farnosť Široké konštituovaná tak, že jej ako filiálky boli pridelené obce Víťaz a Ovčie. Predtým, počas reformácie mala obec Víťaz vlastného evanjelického pastora.  Rovnako aj pred reformáciou boli vo Víťazi katolícki farári. Jestvuje však iba jediný záznam zo 14.storočia, ktorý potvrdzuje existenciu kostola a pôsobenie kňaza vo farnosti. Kňaz sa volal Mikuláš.  Ovčie sa stále uvádza ako filiálka Víťaza.
Od 1.júla 1997 sa farnosť Široké dekrétom biskupa Alojza Tkáča rozdelila. Bola zriadená nová farnosť Víťaz, ku ktorej bola pridaná filiálka Ovčie.

Víťaz
Obyvatelia obce Víťaz sa v roku 1691 vrátili ku katolíckemu vierovyznaniu. Kňaz, ktorý vtedy vo Víťazi pôsobil býval tu dlhší čas v jednom z prázdnych domov.                O niekoľko rokov bola obec opäť luteránska a kňaz odtiaľ odišiel. Potom, po definitívnom navrátení na katolicizmus už Víťaz vždy spravuje farár zo Širokého.
V tejto obci už v 14.storočí stál kostol zasvätený sv. Ondrejovi.  Nie je známy presný dátum jeho postavenia, či konsekrácie.  Podľa kanonickej vizitácie z roku 1773 kostol stále jestvoval, bol udržiavaný a jeho vybavenie približne zodpovedalo vybaveniu farského kostola v Širokom.  Koncom 18.storočia už kostol svojimi rozmermi nestačil, preto bol na náklady miestneho zemana Juraja Péchyho v roku 1778 na tom istom mieste postavený nový kostol.  V prvej polovici minulého storočia bol tento opravený z daru rodiny Hedry. Druhá veľká obnova kostola bola v roku 1927. Tentoraz sa zaplatila z darov amerických rodákov.
Od 50-tych rokov nášho storočia sa neustále vo Víťazi ozývali hlasy o stavbe nového kostola. Toto želanie sa však kvôli spoločenskej situácii nemohlo realizovať. V roku 1956 boli farár Oros a zástupcovia obce na KNV Cirkevnom odbore v Prešove so žiadosťou o povolenie stavby kostola.  Štátne úrady však toto nechceli dovoliť. Dokonca veriacim ponúkli finančnú pomoc 15 tisíc korún, ak pristúpia na opravu starého kostola. Títo ju však odmietli s odôvodnením, aby finančná pomoc bola ponúknutá iným kostolom, že oni starý opravovať nebudú a nový si postavia svojpomocne.  Nakoniec vo Víťazi napriek zákazu a bez povolenia kostol postavili. Stavba sa ukončila v roku 1961 a nový kostol dostal patrocínium sv. Jozefa robotníka. V tom istom roku bol kostol požehnaný, avšak slávnostná konsekrácia sa konala až po nástupe nového biskupa v roku 1992.
1.mája 1995 sa začala vo Víťazi stavať fara. Stavba bola ukončená 1.mája 1997. O dva mesiace na to, bol do novej farnosti menovaný prvý farár.

Ovčie
Obec Ovčie vznikla pôvodne ako časť Víťaza na mieste, kde obyvatelia pásli ovce.  Počas celej histórie bola z náboženského hľadiska závislá na obci Víťaz. V registri pápežských poplatkov