Blok textu: o veži kostola: “Veža bola z kamenných múrov spojená z kostolom a obrátená na západ, ale počas požiaru zničená. Teraz je už opäť obnovená a posvätená.”
Rovnako ako kostol zhorela aj fara. Táto bola zničená úplne, alebo ako to miestny farár napísal “ad fundamenta” čiže do základov. O inventári fary píše: “Inventár fara nemá žiaden okrem kníh, ktoré sa mi podarilo pred ohňom zachrániť.” Ďalej je zoznam asi 15-tich kníh. Všetky sú teologické. Nedá sa presne určiť kedy bola fara opravená.Podľa toho však že kostol hneď v tom istom roku a podľa výpovede farára v spomínanej kanonickej vizitácii, že aj fara sa už opravuje, sa dá usúdiť, že bola postavená čoskoro.
Pred požiarom bol v obci aj starobinec. Bol to vlastne len jeden opustený dom, v ktorom bola jedna izba a tri predsiene. V tomto dome bývali ľudia, ktorí všetko stratili a boli odkázaní na pomoc iných. Starobinec mal aj fundáciu, ktorá pozostávala s niekoľkých lánov polí, ktoré sa dávali do prenájmu, takže bolo postarané aj o jeho udržiavanie. Dom však pri požiari úplne zhorel.

Košická diecéza
 Cisár František I. zriadil v roku 1804 Košickú diecézu, čo Svätá Stolica 9. augusta v tom istom roku potvrdila bulou “In universa gregis Dominici cura.” Široké zo svojimi filiálkami Víťaz a Ovčie (v tej dobe nazývanej Kiš-Víťaz čo znamená Malý Víťaz) bola zaradená do tejto diecézy. Vtedy pôsobil v Širokom farár Ján Domaniczky. On bol menovaný za dekana a tak bol zriadený širocký dekanát. Patrili doň farnosti Široké, Fričovce, Hermanovce, Križovany, Svinia, Jarovnice a Ražňany. Tak tomu bolo až do roku 1823 kedy Ján Domaniczky zomrel. Odvtedy zostal síce názov dekanátu “Širocký”, ale dekan už tu nesídlil. Dekanmi boli farári zo Svinej a Ražňan. Tento stav trval až do roku 1855. Vtedy sa k dekanátu pripojil Sabinov, dekan začal sídliť tam a názov sa zmenil na “sabinovský.” Takýto stav trvá dodnes, Široké je farnosť košickej diecézy na jej hranici z diecézou spišskou.
Farár Michal Bober napísal v roku 1773 do kanonickej vizitácie, že farnosť má štyri matriky (pokrstených, sobášených, zomrelých a novoobrátencov). Tieto matriky sa bohužiaľ nezachovali. Najstaršia zachovaná matrika je kniha pokrstených a začal ju písať   1. januára 1819 farár Ján Domaniczky. Od roku 1834 je zachovaná aj matrika zomrelých.  V rokoch 1851-1877 sa krsty, sobáše aj pohreby písali do jednej spoločnej matriky.  Od roku 1869 sú zápisy v matrikách v maďarskom jazyku. Matriky písané od roku 1896 sa archivujú na farskom úrade.
Počas celého minulého storočia až po 50-té roky nášho storočia bývali v Širokom aj kapláni. Ich menovanie súviselo pravdepodobne s veľkosťou farnosti a s faktom, že širocký farár bol zároveň aj dekanom.
Na konci minulého storočia bola dvakrát opravovaná farská budova. Prvýkrát v roku 1885 z darov rodiny Hedryovcov a druhýkrát v roku 1900 na náklady veriacich farnosti.

Židia
Jednou z najkrajších a zároveň aj najzanedbanejších pamiatok v obci Široké je určite židovský cintorín. Tento je nemým svedkom čulého židovstva, ktoré v tejto dedine prežívalo v minulom storočí.
Do roku 1818 kňazi vždy v svojich správach o farnosti v kolónke o židoch písali: “v dedine niet žiadneho žida.” V tomto roku sa to však mení. Prvýkrát sa uvádza počet židov, ktorý bol vtedy 23. Židia postupne zväčšovali svoj počet a vrchol dosiahli v roku 1869 keď ich bolo 145. Pre