Blok textu: presvedčenie. V 80-tych rokoch nášho storočia sa počet tých, ktorí putovali do Levoče peši pohyboval okolo 150. Rovnaký počet pútnikov vyhádzal z filiálky Víťaz a z Ovčieho asi 70 ľudí. Na privítaní pútnikov sa zúčastňovala skoro celá obec. Tento stav sa samozrejme nepáčil cirkevným tajomníkom. Preto každoročne pred a po Levočskom odpuste povolávali farára na pohovor. Voľnejší rok 1968 priniesol uvoľnenie aj do Širockej farnosti. Prejavilo sa to najmä tým, že sa mohla postaviť nová fara. So stavbou sa začalo 18. marca a dokončená bola už 6. októbra 1968. V tento deň sa konala posviacka, ktorú vyslúžil košický administrátor Štefan Onderko.
Stará fara mala tvar písmena “L”. Najprv sa zbúralo jedno rameno tejto starej fary a na tomto mieste sa stavala nová fara, ktorá má tvar štvorca. Farár v tom čase býval v časti starej fary, ktorá zostala. Po dokončení sa farár presťahoval do novej fary a zvyšok starej sa zbúral. Celá stavba stála 360 tisíc korún. Náklady sa rozdelili aj medzi filiálky. Farská obec Široké zaplatila 160 tisíc, filiálka Víťaz 120 tisíc a filiálka Ovčie 80 tisíc korún.  Rovnako aj na stavbu chodili pomáhať nielen ľudia zo Širokého ale aj z oboch filiálok. Nad celou stavbou dohliadal a viedol ju stavebný výbor, v ktorom boli: Ján Čech (Drozda), Štefan Dutko, Jozef Katriňák, Mikuláš Čech, Viktor Čuchran, Ladislav Štofaňák, Jozef Goč a Jozef Štofko. Všetci sú zo Širokého. Filiálky v stavebnom výbore nemali zastúpenie.
V 80-tych rokoch sa previedli dva rozsiahle rekonštrukcie kostola v Širokom.
Rok 1989 priniesol zmeny v celej spoločnosti a aj v tejto farnosti. Celá farnosť je veľmi veľká, preto sa ozývala požiadavka, aby tu bol poslaný okrem farára aj kaplán. Nakoniec sa však celý problém vyriešil celkom inak. Vo Víťaze veriaci postavili novú faru a od 1 júla 1997 sa farnosť rozdelila. Filiálka Ovčie pripadla novozriadenej farnosti Víťaz.

Kňazi
Kňazi pôsobiaci v Širokom
Nasledujúca stať bude hovoriť o ľuďoch, ktorí odovzdali farnosti Široké kus svojho života. Svojimi kázňami a katechézami ovplyvňovali a formovali myslenie ľudí a utvárali celkový intelektuálny a morálny profil obce. Najprv uvediem kompletný zoznam všetkých kňazov, potom sa pri niektorých z nich pristavím. Výpočet začína rokom 1718 je to totiž prvý dátum, kedy môžme dokázať v Širokom katolíckeho kňaza. V tom roku však ešte v dedine býval, alebo aspoň doň dochádzal aj evanjelický kňaz. Zoznam evanjelických farárov som už uviedol skôr. O predchádzajúcich máme záznam len o farárovi Henrichovi, ktorý pôsobil v Širokom v 30-tých rokoch 14. storočia. Okrem farárov pôsobili v Širokom od začiatku 19. storočia až do 50-tých rokov nášho storočia aj kapláni. Len v minulom storočí ich bolo tridsať. Bohužiaľ, nepodarilo sa skompletizovať celý zoznam, je teda neúplný čo uberá na jeho užitočnosti.
Kňazi pôsobiaci v Širokom:
 1718 - 1734 Tormossy Jakub
 1734 - 1737 Ravasz Juraj